Milý nevolič!

Autor: Ján Dolhý | 13.3.2014 o 21:46 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  198x

Blížia sa prezidentské voľby a nespočetné množstvo blogov zaiste kypí témami typu koho voliť/koho nevoliť. No my Slováci sme populárny predovšetkým svojou volebnou účasťou (alebo skôr neúčasťou?) a preto týchto zopár slov by som chcel venovať predovšetkým tým, ktorí svoju voľbu nechávajú len tak vetrom odfúknuť.

Výhovorky typu aj tak sa nič nezmení neberiem. Náš pán premiér rád narába so slovíčkom „istoty" (nie aby som mu teraz chcel robiť reklamu :) ). Toto slovíčko si teraz vezmem do úst aj ja a poviem vám, že ak ostanete sedieť doma, v krčme alebo kdekoľvek inde, môžem vám garantovať ISTOTU, že nádej na zmenu v tomto prípade je vami samými výrazne udupaná.

Ďalším výrazným dôvodom prečo nevoliť je to, že nie je koho voliť. Vraj. Tak to sme teda dopadli. V ponuke máme 14 kandidátov a predsa ani jeden nám nie je dobrý. Milý nevolič! Vidím tu však iba dve možnosti. Prvá možnosť je tá, že nabudúce na listine kandidátov sa objaví vaše meno a konečne tam bude niekto, kto vám bude vyhovovať po všetkých stránkach a na koho sa budete môcť konečne spoľahnúť. Veď kto by už bol lepší prezident ako vy sám? Alebo je tu ďalšia možnosť. Priznáte, že neexistujú dokonalí ľudia, dokonalí kandidáti na prezidenta (a bez urážky, ani vy by ste ním neboli). Zaiste, ak sa chce, na každého prezidentského kandidáta sa dá vytiahnuť niečo, čo by sa mu dalo vytknúť. No kto z nás je bez viny, nech prvý hodí kameňom. V internetových diskusiách mám často pocit, že na Slovensku žije cca 5 miliónov bezchybných ľudí a tých pár stovák politikov je to najväčšie a jediné zlo aké tu máme.

Skúmaj, hľadaj, analyzuj a nájdi si svojho kandidáta s ktorým zdieľaš najviac dobrého a v sobotu mu odovzdaj svoj hlas. Hovoríš si, že tvoj hlas aj tak nič nezmení? Čo ak si túto otázku kladie niekoľko tisíc voličov? Tak sa na nič nepýtaj a konaj! Je to aj v tvojich rukách...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?