Nebu v pätách

Autor: Ján Dolhý | 21.8.2013 o 20:26 | (upravené 21.8.2013 o 20:31) Karma článku: 8,67 | Prečítané:  638x

Myslím si, že v každom človeku je hlboko zakorenená túžba po dokonalom bezchybnom živote. Možno, že mnohí nebudú súhlasiť s tým, čo teraz napíšem, ale podľa mňa je to v skutočnosti túžba po nebi. Či už si to uvedomujeme, alebo nie. Tento príspevok ale nebude o tom, či nebo naozaj existuje alebo nie. Bude to o tom, ako som zažil kúsok neba už tu na zemi.

Strávil som týždeň na mieste plnom lásky a radosti. Na mieste, kde sa na seba ľudia usmievajú bez ohľadu na to, či sa poznajú a či nie. Tie úsmevy neboli spôsobené žiadnymi podpornými látkami, nápojmi a pod. Tie úsmevy vyvierali z čistej radosti srdca. Bol som na mieste, kde nezištná pomoc nebola príťažou. Kde dôvera vyznievala tak prirodzene. Miesto, kde vznikajú mnohé úprimné priateľstvá. Miesto, kde sa nájdu ľudia, ktorých zaujíma čo prežívaš a nie je im to ľahostajné. Tam, kde smiech a dobrá nálada je nákazlivá. Kde sa spieva a tancuje od radosti. Kde si máš možnosť vypočuť aj múdrejších, skúsenejších a životom ostrieľanejších, aby si zachytil správny smer a vyhol sa chybným krokom. Kde máš možnosť si taktiež nájsť čas sám na seba, aby si meditoval o svojom živote. Aby si popremýšľal o sebe a svojom konaní. Miesto, ktoré ti dáva možnosť načerpať, ak si ochotný a pripravený prijímať. Miesto, ktoré ťa učí prijímať. Miesto, ktoré ťa učí dávať. Miesto, ktoré je zasľúbenou zemou. Miesto zázrakov. To miesto sa stalo mojím domovom a zakaždým sa tam rád vraciam. Miesto, na ktorom sa organizujú rôzne akcie pod záštitou samotného Boha. Miesto, kde môžeš zažiť niečo, čo vo svete nezažiješ. Ak sa tam raz vyberieš, chcem ti len povedať jedno. Maj otvorené srdce a úprimne spoznávaj to, čo hľadáš. To miesto sa stane natoľko zázračným, nakoľko mu to dovolíš ty sám.

To miesto sa nachádza v dedinke Vysoká nad Uhom. Ak hľadáš v živote niečo viac, si na správnej adrese.

V pondelok som sa vrátil z 5. Festivalu radosti. Nebola to moja prvá účasť na akciách Radosti. A nebolo to prvý krát, keď som po jej skončení ostal sedieť chvíľku na lavičke a našiel som jediné negatívum toho všetkého. Začalo mi byť trošičku smutno z toho, že to končí. Ale na druhej strane mám v sebe odhodlanie zmeniť seba k lepšiemu a tým aj zmeniť svet okolo mňa. Nechcem tu prezentovať žiadne veľkohubé vyhlásenia o veľkých činoch, ktorými by som kandidoval na Nobelovu cenu. Chcem začať maličkosťami, ktoré ocenia ľudia, ktorých stretnem.

Tento článok som napísal ako poďakovanie Domčeku ( http://domcek.org/ ) za to, že vytvárajú pre mnohých mladých Miesto Radosti. Miesto, ktoré mení svet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?