„Ešteže som mrzák!“

Autor: Ján Dolhý | 3.6.2013 o 12:06 | (upravené 30.6.2013 o 14:52) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  418x

„Treba ponosiť molitány, pomôžete nám?“ opýtala sa nás jedna akčná slečna. Po tom, čo sme sa niektorí pustili do práce s pokrútenými nosmi, chlapec na invalidnom vozíku žartovne poznamenal: „Ešteže som mrzák!“

Pýtam sa sám seba a možno aj teba. Sme my ľudia schopní uťahovať si z nášho vlastného nešťastia a trápenia, príp. z našich každodenných krížov? Mám pocit, že nám to ide len veľmi ťažko, ak vôbec. Mám pocit, že sme skôr experti na neustále sťažovanie sa. Čo si tým chceme dokázať? Zapojili sme sa snáď do súťaže o to, kto vytiahne najväčší problém, alebo kto je v najťažšej situácii? Nechcem, aby si teraz začal všetko, čo ťa trápi, dusiť v sebe, nikomu o tom nehovoriť a nakoniec sa z toho zbláznil. Chcem len poukázať na nejaký zlatý stred. Pretože sa mi zdá, že občas sa nechávame uniesť do stavu, keď sa len sťažujeme a sťažujeme. Sťažujeme sa na všetko a všetkým. Nabudúce, ak ťa bude niečo trápiť, tak to povedz svojím dvom, trom najbližším alebo aj svojmu škrečkovi, ak chceš.  A keď bude treba, tak si aj poplač. Ale prestaň sa sťažovať na hlúposti a prestaň zo seba robiť „celebritu utrpenia“. Je zaujímavé, že ľudia, ktorí by mohli mať na to právo, sú neraz práve tí, ktorí mlčia a ostávajú v úzadí. A my, čo sme dostali pokutu, ošpliechalo nás auto, zmeškali sme autobus a trpíme podobnými neznesiteľne ťažkými problémami, neveriacky krútime hlavou, ako je to možné, že práve nás neustále prenasleduje smola. Prestaňme otravovať už aj tak dosť otrávený svet. Prestaňme konečne hasiť požiar benzínom. Myslím, že dá sa to zvládnuť. Je mi jasné, že niekedy aj majster tesár sa utne, ale pýtam sa, prečo sa o to aspoň nepokúsiť?

Ak už aj chlapec na vozíku vedel vtipne okomentovať svoj hendikep a tak jednoducho vyjadriť, že „našťastie“ on je mrzák a nikto nebude od neho chcieť, aby musel pomáhať pri nosení molitánov, tak nebuďme trápni a nájdime si aj my niečo vtipné na svojom nešťastí a možno nám to potom nepríde až také tragické, ako sa to na prvý pohľad môže zdať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?